Loading…

BNE të jashtëzakonshëm, por humbin në ndeshjen e parë

  • 14/05/2022 | 13:00

BNE të jashtëzakonshëm, por humbin në ndeshjen e parë

Ekipi shqiptar, Bad News Eagles ka humbur ndaj skuadrës daneze, Copenhagen Flames në ndeshjen e parë në mapin Ancient, transmeton Gazeta Metro.


BNE prej fillimit të ndeshjes treguan paraqitje të mrekullueshme, por në fund humbën me rezultat 16-14 në duelin e parë kundër Copenhagen Flames.

Kjo është edhe sfida e parë e BNE’së në kuadër të fazës së ‘Legends Stage’ dhe u përballen me ekipin e 14’të më të mirë sipas ranglistës së ‘HLTV’.

Edhe kjo fazë si e kaluara, një ekipi për të kaluar tutje i duhen tri fitore nga pesë ndeshje, ku më pas kalojnë në “Champions Stage”, derisa aty është me eliminim direkt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë