Loading…

Bob Dylan më në fund pranon të merr çmimin Nobel për Letërsi (Foto)

  • 29/03/2017 | 15:44

Bob Dylan më në fund pranon të merr çmimin Nobel për Letërsi (Foto)

Bob Dylan më në fund do të pranojë Çmimin Nobel për Letërsi në Stokholm këtë fundjavë, Akademia ka njoftuar.
Këngëtari amerikane u shpërblye me çmimin në tetor, por nuk arriti të udhëtoj për ta marrë çmimin, ose të japë  një leksion që është e nevojshme për të marrë  ( 900,000 dollarë ) për çmimin, shkruan BBC, transmeton gazetametro.net

Në këtë ngjarje nuk do të jetë e pranishme asnjë media por vetëm Bob Dylan dhe anëtarët e Akademisë.

Kështu ka njoftuar Sekretarja e Përhershme e Akademisë, Sara Danius, e cila ka shtuar se kjo ka qenë dëshirë e vet këngëtarit./gazetametro.net

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë