Loading…

Boksieri Marku betohet: Do jap shpirtin derisa të shpallem kampion bote

  • 22/02/2021 | 22:54

Boksieri Marku betohet: Do jap shpirtin derisa të shpallem kampion bote

Boksieri shqiptar, Florian Marku vazhdon të jetë i pamposhtur.


Në tetë ndeshje, shqiptari ka fituar shtatë, gjashtë prej tyre me nokaut dhe një barazim.

Së fundmi, Marku mposhti Ryan Charlton, duke bërë që skuadra e tij të hedh pëshqirin, pra në shenjë dorëzimi.

Marku ka postuar një video të ndeshjes kundër Charlton, derisa në mbishkrim bëri premtimin duke shkruar se do jep shpirtin derisa të bëhet kampion i Botës.

“Unë ju premtoj të gjithëve që do jap shpirtin deri sa të arrij ëndrrat e mia, të shpallem kampion bote”, shkroi ai.

Ndërkohë, Marku me ngulm është duke kërkuar ndeshjen ndaj britanikut, Conor Ben, ky i fundit është duke e refuzuar vazhdimisht.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë