Loading…
Boksieri shqiptar: Nuk frikësohem nga Joshua, por së pari preferoj të boksoj me Chisoran
  • 22/04/2019 | 18:48

Boksieri shqiptar: Nuk frikësohem nga Joshua, por së pari preferoj të boksoj me Chisoran

Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Erzen Rrushtemi, ka deklaruar se do të dëshironte të ndeshej me Dereck Chisoran, por nuk i frikësohet asnjë kundërshtari, madje as Anthony Joshuas, transmeton Gazeta Metro.


Erzen Rrustemi është nga Zhegra e Gjilanit dhe zhvillon meçe në kuadër të peshave të rënda në boksin profesionist, duke numëruar 13 fitore nga 13 ndeshje.

Rrustemi sot bëri një paraqitje ‘live’ në Facebook, ku mes tjerash foli edhe për kundërshtaret e tij të mundshëm.

‘’Unë mundohem të matem me më të mirët, nuk më intereson se kush është kunderështar dhe për kë bëhet fjalë, madje as për Anthony Joshuan. Por, për momentin do të më kishte itneresuar [Dereck] Chisora, por ka edhe të tjerë’’ tha mes tjerash boksieria nga Kosova./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë