Loading…

‘Bombë energjike’: Me këtë përzierje të shijshme lodhja zhduket

  • 08/04/2021 | 08:15

‘Bombë energjike’: Me këtë përzierje të shijshme lodhja zhduket

Pos që është burim i shëndetshëm i sheqerit natyral, rrushi i tharë siguron edhe vitaminat A, B6 dhe hekur.


Me kaça dhe hithër do t’i ofrojë organizmit përkrahjen e fuqishme energjike! – transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 lugë rrush të tharë,
– 2 lugë kaça të thara,
– 1 lugë fletë të imtësuara hithre,
– ½ lugë mjaltë.

Përgatitja:

Bluani një lugë rrush të tharë, dy lugë fruta kaçe dhe një lugë hithra të imtësuara.

Shtoni gjysmë lugë mjaltë dhe përzieni mirë.

Në mëngjes dhe në mbrëmje hani nga një lugë.

Lodhja do të zhduket.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë