Loading…

Bombë në Matiçan

  • 02/03/2017 | 18:58

Bombë në Matiçan

Një mjet shpërthyes në lagjen Matiçan të Prishtinës ka alarmuar Policinë e Kosovës, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Zëdhënësja e Policisë për Prishtinë, Flora Ahmeti, ka konfirmuar për gazetametro.net, se në lagjen Matiçan, saktësisht në rrugën Muharrem Fejza, është gjetur një mjet shpërthyes, që dyshohet të jetë granatë dore.

”Sot në ora 17:34, kemi pranuar një informatë, se në lagjen ‘’Matiqan’’, rr.’’Muharrem Fejza’’, ( tek qeshmja e Matiçanit), në cep të rrugës, është gjetur një mjet shpërthyes, që dyshohet të jetë një granatë dore”, tha Ahmeti.

Patrulla policore që i është përgjigjur thirrjes në vend të ngjarjes ka gjetur një granat dore (të vjetër) të pa shpërthyer.

Ndërsa, njësitet e nevojshme policore janë duke u marrur me rasti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë