Loading…

‘Bond, Xhejms Bond’: 10 thëniet epike të filmave që nuk do të harrohen kurrë

  • 28/05/2020 | 12:17

‘Bond, Xhejms Bond’: 10 thëniet epike të filmave që nuk do të harrohen kurrë

Të bukura, të mençura, me kuptim dhe thjesht të pazakonta, janë disa citatet si ajo e Sean Connery në ‘Dr. No (1962)’ ‘Bond Xhejms Bond’, që përdoret tash e sa vite në përditshmërinë e miliona njerëzve nëpër botë, dhe nuk do të harrohet kurrë, shkruan Gazeta Metro.


Më poshtë ju sjellim 6 nga këto thënie të veçanta e të paharruara:

1. “Por më pas ndoshta kuptova se çfarë është ferri: pjesa e mbetur e përjetësisë e kaluar në Bryzhin e dreqit”
Ray / Colin Farrell në Në Bryzh (2008).

2. “Jashtëtokësorët telefonuan në shtëpi”
Gertie / Dree Barrymore në ET Extra-terrestrial (1982).

3. “E mbaj mend që herët që doja të bëhesha gangster. Për mua ishte më mirë se sa të bëhesha presidenti i SHBA-së. Të bëheshe gangster do të thoshte të zotëroje botën”
Henry Hill / Ray Liotta në Goodfellas (1990).

4. “Lidhni rripat e sigurimit, do të jetë një natë me turbulenca”
Margo Channing/Bette Davis në All about Eve (1950).

5. “Hej, mos hiq dorë nga masturbimi. Është seks me dikë që dua”
Alvy Singer/Woody Allen në Annie Hall (1977).

6. “E hëngra mëlçinë e tij së bashku me disa fasule”
Hannibal Lecter/Anthony Hopkins në The Silence of the Lambs (1991).

7. “Nëse po kërkon shpërblim, po të them që nuk kam para. Por, ajo që kam, janë disa aftësi të veçanta, aftësi të cilat i kam akumuluar gjatë karrierës sime. Aftësi që i tmerrojnë njerëzit si ty”
Bryan Mills/Liam Neeson, Taken (2008)

8. “Nëse gjen një mënyrë pa i shërbyer një mjeshtri, atëherë le ta dinë të gjithë. Do të jesh personi i parë në botë që e bën këtë gjë”
Lancaster Dodd/Philip Seymour Hoffman, The Master (2012).

9. “Do të kthehem”
Arnold Schwarzenegger, The Terminator (1984).

10. “Do t’i mbyll sytë fort derisa çdo gjë të bëhet e zezë”
Patricia Franchini/Jean Seberg, Breathless (1960)./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë