Loading…

Bora solli 63 aksidente komunikacioni

  • 29/11/2016 | 20:38

Bora solli 63 aksidente komunikacioni
Reshjet e para të borës që kanë rënë gjatë mbrëmjes së kaluar kanë shkaktuar edhe vështirësi në komunikacion.

Edhe pse reshjet nuk ishin aq të mëdha, mos pastrimi i rrugëve dhe mos pisja me goma të dimrit nga shoferët e veturave ka bërë që të shënohen shumë aksidente  në gjithë territorin e Kosovës.

Vetëm në rajonin e Prishtinës janë shënuar 63 aksidente deri në orën 14:30.

Këtë e ka bërë të ditur për lajmi.net, Flora Ahmeti zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës.

Ndërsa, numri i aksidenteve në rajonin e Prishtinës në orët e para të mëngjesit kishte arritur në 40.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë