Loading…

Bordi ‘përjashton’ Valbon Krasniqin nga kandidimi për drejtor të SHSKUK’së

  • 20/01/2021 | 12:20

Bordi ‘përjashton’ Valbon Krasniqin nga kandidimi për drejtor të SHSKUK’së

Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK), ka përjashtuar Valbon Krasniqin nga kandidimi për drejtor të këtij instuticioni, shkruan Gazeta Metro.


Në dokumentin që ka siguruar Gazeta Metro, thuhet se kandidati për drejtor të SHSKUK’së, Valbon Krasniqi është përjashtuar, për arsye të mos plotësimit të kushteve dhe kritereve të konkursit.

Në vërejtjet e që ka jep ky bord, thuhet se Krasniqi ka mungesë të përvojës menaxheriale, sipas kritereve të konkursit.

Tutje thuhet se të gjithë kandidatët që nuk kanë plotësuar kriteret, kanë të drejtë të paraqesin ankesë.

Ndryshe, Krasnqi është ushtrues i detyrës së drejtorit të SHSKUK’së, pasi Basri Sejdiu ishte shkarkua nga ky post./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë