Loading…

Borë në pikë të verës, ndodh në Itali |VIDEO

  • 23/07/2018 | 00:00

Borë në pikë të verës, ndodh në Itali |VIDEO

I nxehti pervelues i ketyre diteve nuk i pengon reshjet e bores ne Itali. Fenomeni i pazakontë i natyrës ka ndodhur në Itali në kulmin e të nxehtit dhe mesin e verës ka rënë dëborë.


Bora ka rënë në zonën e Dolomitit dhe Marmoladas, në lartësinë 3300 metra mbi nivelin e detit.

Meterologët shpjegojnë se këto ngjarje janë të lidhura me paqëndrueshmërinë që del nga kontrastet midis ajrit të freskët të Atlantikut dhe ajrit të ngrohtë të pranishëm në territorin italian, rezultatet e të cilit mund të duken të dukshme dhe të habitshme në të njëjtën kohë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë