Loading…

Borë në Sahara, çuditen banorët

  • 20/12/2016 | 19:28

Borë në Sahara, çuditen banorët

Do të ishte vendi i fundit që do u shkonte ndërmend se mund të ketë reshje dëbore, edhe pse mund të duket si pabesueshme pas 37-vitesh një pjesë e asaj që njihet si shkretëtira e Saharasë është zbardhur nga dëbora, transmeton Gazeta Metro.

Reshjet e borës kanë habitur edhe banorët e zonës, të cilët i kanë parë për herë të fundit këtë fenomen në shkurtin e vitit 1979.

Por përveçse habisë, reshjet e borës kanë ofruar edhe një pamje të rrallë e spektakolare, ku bardhësia shkëlqen mes ngjyrës kafe të shkretëtirës.

pay-rare-snow-in-the-sahara-desert

sahara-snow-desert-algeria-second-time-37-years-745567

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë