Loading…

Boris Johnson do të bëjë një ligj kundër 6 skuadrave angleze të Superligës

  • 20/04/2021 | 17:01

Boris Johnson do të bëjë një ligj kundër 6 skuadrave angleze të Superligës

Kryeministri anglez, Boris Johnson raportohet që i ka thënë drejtuesit të Premierligës që do të marrë masa legjislative kundër 6 skuadrave angleze që konfirmuan pjesëmarrjen në Superligë.


Krijimi i Superligës u përcjell me polemika të shumta në arenën ndërkombëtare me shumë figura e institucione që dolën kundër kësaj gare.

Ish lojtari anglez, Stan Collymore ka shkruar në rrjetin e tij social se drejtuesit të Premierligës i është thënë nga kryeminstri anglez që do të marrin masa që kjo ligë të mos krijohet.

Më poshtë postimi i plotë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë