Loading…

Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani, i mposht thellë laburistët

  • 13/12/2019 | 09:17

Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani, i mposht thellë laburistët

Ashtu siç është pritur edhe në bazë të sondazheve të bëra më herët, Boris Johnson i ka fituar zgjedhjet në Britani, shkruan Gazeta Metro.

Konservatorët siç njihen ndryshe kanë shënuar fitore të thellë këtë herë në zgjedhjet e përgjithshme, duke kaluar pragun prej 326 vendeve në Parlament.

Boris Johnson do të kthehet në Downing Street, me një shumicë prej 74 deputetësh

Kryeministri në detyrë tha se ky rezultat i jep atij mandat që ta largojë Britaninë nga Bashkimi Evropian, muajin e ardhshëm.

Ndërsa, Jeremy Corbyn tha se laburistët kishin një natë shumë zhgënjyese./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë