Loading…

Borrell ‘kundërshton’ SHBA’të: Thotë se familjarët e diplomatëve nuk duhet të tërhiqen nga Ukraina

  • 24/01/2022 | 11:21

Borrell ‘kundërshton’ SHBA’të: Thotë se familjarët e diplomatëve nuk duhet të tërhiqen nga Ukraina

Diplomati evropian, Josep Borrell ka dalë me një version krejt tjetër nga SHBA’të e Britania, duke mos tërhequr familjarët e diplomatëve të BE’së nga Ukraina, pas një situate të tensionuar ditëve të fundit me Rusinë, transmeton Gazeta Metro.


Sipas Borrell, nuk ka arsye specifike për largimin e familjarëve, ndërsa shtoi se kjo gjendje nuk duhet të dramatizohet sepse bisedimet janë duke vazhduar.

“Nuk mendoj që duhet ta dramatizojmë këtë derisa bisedimet janë duke vijuar”, deklaroi ai.

SHBA para pak ditësh urdhëroi diplomatët të evakuohen bashkë me familjet e tyre nga Ukraina, njësoj veproi së fundmi edhe Britania./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë