Borrell pas takimit: Kosova dhe Serbia u pajtuan për planin e implementimit

Shefi i diplomacisë europiane, Josep Borrell, ka thënë se Kosova dhe Serbia kanë arritur sot një marrëveshje në Ohër, transmeton Gazeta Metro. Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian në konferencë për media tha se pala kosovare dhe ajo serbe janë pajtuar për Aneksin e implementimit të marrëveshjes drejt rrugës së normalizimit të tyre. ”Synimi i … Vazhdoni me leximin e Borrell pas takimit: Kosova dhe Serbia u pajtuan për planin e implementimit