Loading…

Borshi: Plazhi i qetësisë në Himarë, i pëlqyeri shumë nga turistët anglezë

  • 15/06/2019 | 15:00

Borshi: Plazhi i qetësisë në Himarë, i pëlqyeri shumë nga turistët anglezë

Pavarësisht se është një nga plazhet me të mëdhenj ne Himarë, Borshi dallohet për qetësinë e tij, vendi perfekt për t’u relaksuar me pamje nga deti dhe me një pije në dorë, shkruan Gazeta Metro.


Çdo vit synohet nga turistë të shumtë të cilët “dashurohen” me shikim të parë me këtë plazh.

I rrethuar nga kurora e ullinjve, me bregdet të ndërthurur midis gurëve dhe rërës, me të vetmen zhurmë këngën e gjinkallave është destinacioni i duhur për pushime familjare apo romantike, meqenëse udhëtimi me vela ne këtë plazh është mahnitës.

Plazhi Borshit frekuentohet më së shumti nga turistët anglezë dhe është shumë i pëlqyer nga ata./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/10/2019 | 13:09
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë