Loading…

Bota e artit në zi: Vdes film bërësi i njohur

  • 27/12/2021 | 15:18

Bota e artit në zi: Vdes film bërësi i njohur

Film bërësi kanadez, Jean Marc Vallee ka vdekur gjatë vikendit që lamë pas në moshë 58 vjeçe, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin e ka bërë të ditur partneri i kamotshëm, bashkë producenti Nathan Ross.

“Ai ishte një artist i vërtetë, bujar dhe një burrë shumë i dashur. Çdo kush që ka punuar me të e ka parë talentin dhe vizionin që ai posedonte. Ai ishte një mik, bashkëpunëtorë shumë kreativ dhe një vëlla i madh për mua.”, tha ai në njoftimin për vdekjen e Vallee, i nominuar për Oscar dhe fitues i Emmy./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë