Loading…

Bota e sportit në zi: Gjendet i vdekur ish-futbollisti i PSG’së

  • 22/05/2020 | 18:26

Bota e sportit në zi: Gjendet i vdekur ish-futbollisti i PSG’së

Ish futbollisti i Paris Saint Germain, Jordan Diakiese, ka ndërruar jetë në moshën 24 vjeçare.


Klubi i tij aktual, skuadra franceze amatore AS Furiani-Agliani ka njoftuar sot në mëngjes për vdekjen e tij. Shkaku i vdekjes ende nuk dihet.

“Familja juaj e dytë do të mendojë gjithmonë për ju. Pusho në paqe Jordan”, shkruhet në njoftimin e klubit, përcjell lajmi.net.

Ngushëllimet për vdekjen e futbollistit ka dërguar edhe ish skuadra e tij, PSG.

“Një vendas nga Parisi që mbërriti në moshën 13 vjeçare në akademinë e PSG-së, Jordan Diakise lë vetëm kujtime të mira me trajnerët dhe shokët e tij të skuadrës”, nis ngushëllimi i kampionëve të Francës.

“Ishte një trishtim i madh për të mësuar për vdekjen e tij në moshën 24 vjeçare”.

“PSG dërgon ngushëllimet e tyre për familjen e tij, të afërmit dhe klubin”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë