Loading…

Bota është plot çudi: Një gazetar nga Indonezia quhet Tito Bosnia |PAMJE

  • 29/06/2019 | 21:14

Bota është plot çudi: Një gazetar nga Indonezia quhet Tito Bosnia |PAMJE

Në rrjetet shoqërore të BeH-së këto ditë është virale fotografia e një gazetari indonezian nga fusha e ekonomisë, transmeton Gazeta Metro.


Gazetari i CNBC-së ka tërhequr vëmendjen e përdoruesve të rrjeteve shoqërore nga Ballkani për arsyen e thjeshtë se quhet Tito Bosnia.

Gjykuar sipas profilit të tij në Linkedin, ky gazetar jeton e punon në Xhakartë, për CNBC Indonezia si reporter dhe raporton për ekonominë, ndërsa emrin e tij të parëndomtë e ka vërejtur gazetarja sarajevase Arduana Pribinja, shkruajnë mediet e BeH-së.

Megjithatë, nuk është e njohur se si e ka marrë merin, por, si duket prindërti e tij e kanë dashur mareshalin dhe Bosnën.

RSFJ-ja e dikurshme e Indonezia kanë qenë anëtare të Lëvizjes së painkuadruarve, ndërsa kryetarët e tyre Josip Broz Tito dhe kryetari i parë i Indonezisë së pavarur Sukarni kanë qenë në marrëdhënie shumë të mira./gazetametro.net

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë