Loading…

Botërori: Amerika e Jugut pezullon ndeshjet eliminatore të marsit

  • 06/03/2021 | 23:21

Botërori: Amerika e Jugut pezullon ndeshjet eliminatore të marsit

CONMEBOL, organi drejtues i futbollit të Amerikës së Jugut, ka vendosur të anulojë ndeshjet e fazës eliminatore të Botërorit “Katar 2022”, të cilat do të zhvilloheshin në muajin mars.


Ky vendim u mor për arsye të pamundësisë së lojtarëve që luajnë në Evropë për të udhëtuar pa probleme në Amerikën e Jugut.

Gjatë këtyre ditëve, CONMEBOL i kishte kërkuar FIFA-s që futbollistët që luajnë në Evropë të udhëtonin pa problem, gjë që kishte ndodhur në nëntor. Por, këtë herë FIFA nuk dha përgjigje pozitive.

Kështu, CONMEBOL pati dy mundësi: ose të pezullonte dy ndeshjet e marsit (ku përfshihet edhe një Brazil-Argjentinë) ose t’i luante ato me futbollistë që aktivizohen në kampionatet e Amerikës së Jugut.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë