Loading…

Bravo Distria Krasniqi: Kosova kualifikohet në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror

  • 25/08/2019 | 10:44

Bravo Distria Krasniqi: Kosova kualifikohet në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror

Një performancë e fortë sporrtive dhe përfaqësim që po na e zbardhë fytyrën. Distria Krasniqi është heroina e sporteve këtë javë, transmeton Gazeta Metro.


Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është kualifikuar për gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror të Xhudos që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Ajo ka arritur që në çerekfinale ta mposhtë kampionen aktuale olimpike, Paula Pareto nga Argjentina, njofton Klan Kosova.

Krasniqi e ka kaluar raundin e parë pa lojë, ndërsa për të kaluar në çerekfinale mposhti xhudisten spanjolle Julia Figueroa.

Në gjysmëfinale, Distria Krasniqi do të përballet me Funa Tonakin e Japonisë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë