Loading…

Bravo: Kosova fiton 1 medale të bronztë në botëror: Distria Krasniqi nuk kthehet duar thatë

  • 25/08/2019 | 13:25

Bravo: Kosova fiton 1 medale të bronztë në botëror: Distria Krasniqi nuk kthehet duar thatë

Vendi i tretë në një kampionat botëror është sukses i madh për Kosovën dhe xhudon kosovare. Distria Krasniqi nuk e la pa e sjell një medalje, transmeton Gazeta Metro.


Xhudistja e Kosovës, Distria Krasnqi, ka arritur që të stoliset me medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Japonisë, transmeton Gazeta Metro.

Distria Krasniqi fiton medaljen bronztë ne Kampionatin Botëror të Japonisë në kategorinë -48 kilogramë.

Ajo mposhti spanjollen,Laura Martinez Abelenda, për ti siguruar medalje Kosovës. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë