Loading…

Brenda anijes më të madhe në botë (Foto)

  • 27/12/2016 | 17:21

Brenda anijes më të madhe në botë (Foto)

Një anije lundëruese në Las Vegas, mban 7500 persona, e nga ta vetëm të stafit janë 2500. Kjo anije ka një shesh të madh patinazhi, fushë volejbolli e basketbolli, një fushë golfi, bowling, palestër, pishina, etj.


Të gjitha këto brenda një anije e cila është më e madhja në botë, deri më tani. Gazetamtro.net sjellë disa fotografi të kësaj anije e cila për nga pesha që ka, është e mahnitshme sesi mund të lundërojë në det.

Anija lundëruese ka një pamje magjepëse, që i ngjanë një ndërtese me banesa paralel njëra me tjetrën. Ka hapësirë të gjelbër brenda dhe pishina dhe xhakuzi mbi çati.
323655-1000-1451757132-5530575
Ka edhe fushën e golfit!
323405-1000-1451757132-5530589
Fusha e basketbollit dhe ajo e volejbollit
323505-1000-1451757132-5530590
Gjitashtu, ka edhe disa tabela pingpongu në hapësirat e brendshme.
323555-1000-1451757132-5530592
Ka dy pishina ku njerëzit mund të ushtrojnë surfing. Një valë është për fillestarët dhe të tjera është për profesionistët.1
Ka një kinema, dhe një bar në mes dy ndërtesave të anijes!
2
Dhoma e konferencave!
323805-1000-1451757132-33
Anija ka një bibliotekë brenda.
324705-1000-1451757132-36
Diskoteka
324105-1000-1451757132-5530630
Teatri gjigant.
324205-1000-1451757132-5530632
Këtu është një krahasim me anijen e Titanikut.
324305-1000-1451757132-710511528_1647022636296613727

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë