Loading…

Brenda natyrës përmes fotografive

  • 18/12/2016 | 23:40

Brenda natyrës përmes fotografive

Natyra na e ka dëshmuar shumëherë fuqinë  dhe bukurinë që ka brenda saj. Është e mahnitshme se çfarë shohim brenda krijimeve të natyrës në një mënyrë aq të përkryer që asnjë arkitek s’do të mund t’i afrohej.

Gazetametro.net ka përgjedhur disa fotografi të jashtzakonshme me pemë shumë interesante, liqene të përsosura, qiej të verbuar, erërat rebele dhe ombrella që sodisin qiellin.

Pema 1400 vjeçare, Kinë

38005-1000-1455808615-85014808gw1eyavbbw9fkj21kw16o1kx

Kopshti verikal
37905-1000-1455808615-gallery_latam_002

Një pemë që rritet në çatinë e një tempulli, Kamboxhia
38155-1000-1455808615-5388baff54_ta-prohm-temple-angkor-siem-reap-cambodia

Drunj të veçantë, Poloni
37805-1000-1455808615-crooked-4

Plazh i kuq Panjin, Kinë
38205-1000-1455808615-62418_497207_1000x700

Ombrella fluturuese, Portugali
39105-1000-1455808615-20130515212634

Shpella “Tham Khoun Xe”, e cila gjendet  në kufirin e Laos-it dhe Vietnam-it
38755-1000-1455808615-laos-4

Muzgu
38355-1000-1455808615-hfghf

Shpërthimi i vullkanit ” Piton de la Fournaise” një ishull francez në Oqeanin Indian
39255-1000-1455808615-10s

Mjegull tsunami, San Francisco
38905-1000-1455808615-nationalgeocontest-5

Dimri, New York
38105-1000-1455808615-2_016

Një pyll me kontrast të lartë në Wyoming
38405-1000-1455808615-tumblr_o182zsthup1qhvtlqo1_1280

Një meteor i ndritshëm mbi ishullin e Madeira, Portugali
38555-1000-1455808615-unusual-cloud-formation-fist-hand-of-god-portugal-raw

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë