Loading…

Brenda ndeshjeve të paligjshme të boksit në Rusi, ku çdo gjë është e lejuar

  • 02/05/2021 | 23:32

Brenda ndeshjeve të paligjshme të boksit në Rusi, ku çdo gjë është e lejuar

Një turne i dhunshëm boksi në Rusi, ku luftëtarët përballen me njëri-tjetrin pa doreza dhe dyluftim përfundon vetëm kur kundërshtari të mos lëvizë nga toka, është bërë shumë i famshëm gjatë periudhës së pandemisë.


Turneu “Top Dog” nisi të shfaqej online nga disa parkingje në fillim të vitit 2020 pasi ishte i paligjshëm dhe tani është zhvendosur në arenën e sporteve në Moskë duke tërhequr mijëra shikues e ndjekës.

Luftimet ndahen sipas gjinisë për gra dhe burra dhe përfshijnë 3 raunde mga dy minuta. Ringu është i rrethuar nga pirgje kashte dhe shpesh mbulohet me gjak.

Organizatorët hedhin poshtë kritikat se mos mbajtja e dorezave në këto dyluftime është shumë e rrezikshme për pjesëmarrësit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë