Loading…

Brendet e njohura që i kemi keqshqiptuar (Foto)

  • 21/12/2016 | 18:18

Brendet e njohura që i kemi keqshqiptuar (Foto)

Markat e njohura botërore të botës së modës shpeshëherë nuk shqiptohen si duhet.

Nëse ju jeni në një qendër tregtare të madhe dhe shihni se si ata kanë bërë gabime në shkrimin e markave të njohura ju vie që të bleni vetëm në Gap ose te Limited.

Këto janë 10 brendet të cilat ju ndoshta jeni duke i keq-shqiptuar./ gazetametro.net

Hermès

herms

Mënyra e gabuar: Her-mez

Mënyra e drejtë: Air-maze

Christian Louboutin

christian-louboutin

Mënyra e gabuar: Chris-chan Loo-boo-tin

Mënyra e drejtë: Kreest-yahn Loo-boo-tahn

Zara

zara

Mënyra e gabuar: Zah-rah

Mënyra e drejtë: Dzah-dah

Joie

joie

Mënyra e gabuar: Joy-ee

Mënyra e drejtë : Zjwah

Ralph Lauren

ralph-lauren

Mënyra e gabuar: Ralph Lore-EN

Mënyra e drejtë: Ralph LAU-ren

Versace

versace

Mënyra e gabuar: Vare-sah-che

Mënyra e drejtë: Vur-sah-chee

Adidas

adidas

Mënyra e gabuar: Ahh-di-das

Mënyra e drejtë: Ah-dee-das

Bebe

bebe

Mënyra e gabuar: Beh-beh

Mënyra e drejtë: Bee-bee

Lululemon

lululemon

Mënyra e gabuar: Loo-loo-lem-on

Mënyra e drejtë: Loo-loo-leh-mon

Rodarte

rodarte

Mënyra e gabuar: Roh-dart

Mënyra e drejtë: Roh-dar-tay

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë