Loading…
Breshër, stuhi e vërshime në Rahovec, dëme të mëdha në bujqësi |FOTO+VIDEO
  • 14/06/2018 | 19:25

Breshër, stuhi e vërshime në Rahovec, dëme të mëdha në bujqësi |FOTO+VIDEO

Edhe pse jo në vjeshtë e as dimër, breshëri nuk ka qenë aq i rrallë nëpër disa vende të Kosovës.


Vendi i fundit i Kosovës i shënjestruar nga breshëri, stuhia e vërshimet është komuna e Rahovecit, raporton gazetametro.net

Fotot dhe videot më poshtë tregojnë teksa kjo komunë goditet nga breshëri i furishëm duke shkaktuar dëme të mëdha në bujqësi.

Në lidhje me këtë situatë ka reaguar edhe kryetari i komunës së Kamenicës, Smalj Latifi.

Ky është reagimi i plotë i tij:

Pas reshjeve të furishme të shiut dhe bresherit në komunën e Rahovecit, qeveria komunale ka ndërmarrë të gjitha masat për intervenime emergjente në zonat ku ka vërshime. Ftojmë qytetarët të lajmërojnë raste emergjente në këtë numër kujdestar të telefonit: 045 134 001. /gazetametro.net

Posted by Bujqesia Fortesë on Thursday, 14 June 2018

Sipas disa videove qe i dërguan dëgjuesit, Breshëri ka shkaktu dëme te konsiderueshme posaqërisht ne fshatra afër Fortesës(Bellacërk) , për më shumë do ju informojm me vonë( video eshte bërë ne Fortes).

Posted by Radio Aktiv Rahovec on Thursday, 14 June 2018

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë