Loading…

Bretkosë gjigante si kjo nuk keni parë, fotot e saj bëhen virale

  • 11/05/2021 | 09:06

Bretkosë gjigante si kjo nuk keni parë, fotot e saj bëhen virale

Fshatarët në Ishujt Solomon kanë mbetur të shtangur kur kanë gjetur një bretkosë gjigante të fshehur në shkurre.


Jimmy Hugo, 35 vjeç, ishte duke gjuajtur për derra të egër në periferi të Honiara, kur gjeti bretkosën, e cila peshon më shumë se një kilogram. “Nuk mund ta besoja atë që po shihja. Ishte bretkosa më e madhe që kisha parë deri në atë moment”, tha ai. Bretkosa ishte e llojit “Guppyi Cornufer”, të cilat mendohen se janë më të mëdhatë në botë.

Fotot e bretkosës u bënë menjëherë virale në internet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë