Loading…

BREXIT ‘bankrotoi’ dy kompani të kirurgjisë e kozmetike në Britani

  • 13/08/2019 | 21:44

BREXIT ‘bankrotoi’ dy kompani të kirurgjisë e kozmetike në Britani

Kompanitë britanike bankrotuan në mes të ‘paqartësive’ rreth Brexit, kishin 6.5 milion funte britanike borxhe mes tyre dhe u  transmeton Gazeta Metro.


Dy kompanitë që ishin pronarë të klinikave që ofronin shërbime u përshkruan nga administratorët e përmbarimit si “ofruesit kryesor” të kirurgjisë kozmetike dhe shtuan se ndodhi për shkak të ‘paqartësive‘ rreth Brexit.

Këto dy biznese Combine Opco dhe TFHC kanë operuar me më shumë se 30 klinika dhe spitale përreth Mbretërisë së Bashkuar.

Bizneset dhe asetet e tyre janë marrë nga një kompani  The Transform Hospital Group, dhe tani po vazhdojnë me shërbime./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë