Loading…
Britania bëhet gati, zbulon gjeneratën e re të avionëve ushtarakë të armatosur me laserë
  • 17/07/2018 | 16:08

Britania bëhet gati, zbulon gjeneratën e re të avionëve ushtarakë të armatosur me laserë

Mbretëria e Bashkuar zbuloi gjeneratën e ardhshme të aeroplanëve ushtarakë të hënën.


‘Po hyjmë në një kohë të rrezikshme për luftë, kështu që fokusi ynë duhet të jetë në të ardhmen, tha Sekretari i Mbrojtjes i Britanisë Gavin Williamson derisa zbuloi dizajnin konceptual, transmeton gazetametro.net

Kjo ka koinciduar edhe me nënshkrimin e një straegjie të re kombative, që do të rishqyrtojë shpenzimet teknologjike dhe kombative.

Aeroplanët e rinjë mund të jenë të paarmatosur por të pajisur me laserë dhe të jenë të efektshme kundër sulmeve kibernetike, sipas disa raporteve. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë