Loading…

Brnabic mudohet të thotë diçka: KFOR’in po mbron okupuesit

  • 29/05/2023 | 13:01

Brnabic mudohet të thotë diçka: KFOR’in po mbron okupuesit

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka folur për situatën në veri ndërsa, nuk i ka ardhur aspak mirë për prezencën  KFOR’it që po ruan paqen dhe po siguron stabilitet për çka edhe është i mandatar.


Brnabic ka thënë se KFOR po mbron okupuesit nga demokracia dhe nga qytetarët e thjeshtë.

“Unë nuk kam asnjë fjalë të mirë për partnerët tanë në BE apo partnerët tanë brenda KFOR-it. Reagimi i tyre ishte i vonshëm., ata duhet të ishin atje të premten siç janë sot. Mandati i tyre buron nga Rezoluta 1244 që është të mbrojë paqen dhe stabilitetin e mbi të gjitha njerëzit. Sot ata nuk mbrojnë njerëzit, nuk mbrojnë demokracinë dhe institucionet, por mbrojnë okupuesit nga demokracia dhe nga qytetarët e thjeshtë”, tha Bërnabiq. “Ne duhet të vazhdojmë të ruajmë paqen”. ka thënë ajko, raporton RTS.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë