Loading…

Brnabic vlerëson mbështetjen e ShBA-ve për dialogun me Kosovën

  • 03/11/2018 | 08:28

Brnabic vlerëson mbështetjen e ShBA-ve për dialogun me Kosovën

Sipas kryeministres serbe, qëndrimi i ShBA-ve që të mos ketë vija të kuqe, po ashtu u kontribuuon përpjekjeve për arritjen e zgjidhjes së përhershme e të qëndrueshme për Kosovën

Për Serbinë është me rëndësi që të ketë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të AMerikës rreth vazhdimit të bisedimeve me Prishtinë, ka deklaruar kryetarja e Qeverisë së Serbisë në bisedë me kryesuesin e kokusit serb në Kongresin amerikan Ted Poo, transmeton gazetametro.net.

Sipas kryeministres serbe, qëndrimi i ShBA-ve që të mos ketë vija të kuqe, po ashtu u kontribuuon përpjekjeve për arritjen e zgjidhjes së përhershme e të qëndrueshme për Kosovën, njoftojnë mediet serbe./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë