Loading…

Bruce Willis në Twitter emrohet ‘COVIDIOT’ pasi doli pa maskë

  • 13/01/2021 | 15:27

Bruce Willis në Twitter emrohet ‘COVIDIOT’ pasi doli pa maskë

Aktori i famshëm, Bruce Willis ka pranuar të ketë bërë një ‘gabim gjykimi’ pasi thuhet se u kërkua të largohej nga një dyqan në Los Anxhelos për refuzimin e mbajtjes së maskës, transmeton Gazeta Metro.


Aktori i Die Hard, 65 vjeçari, u fotografua duke hyrë në një dyqan në Kaliforni pa mbuluar fytyrën me maskë, të hënën. ‘Ishte një gabim në gjykim’ i tha Willis revistës People. ‘Jini të sigurt atje të gjithë dhe le të vazhdojmë të mbajmë maska’, shtoi ai.

Vitin e kaluar, kryetari i bashkisë së Los Anxhelos Eric Garcetti urdhëroi që maskat e fytyrës duhet të vishen në çdo kohë jashtë shtëpisë për të ndihmuar në luftën kundër Covid-19, me përjashtime të caktuara,  përfshirë fëmijët nën dy vjeç dhe njerëzit me aftësi të kufizuara.

Shumë njerëz reaguan ndaj Willis duke hedhur poshtë rregulloren në Twitter, me disa që e etiketuan atë si ‘Covidiot’.

California, dhe në veçanti Los Angeles, është bërë një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në SHBA. Muajin e kaluar, Golden State tejkaloi 2 milion raste të regjistruara që nga fillimi i pandemisë. Gazetarja amerikane Olivia Messer tha se “vetëm duke tërhequr shallin që kishte rreth qafës,mbi hundën e tij’ mund të ketë kaluar dhe ndihmuar. //gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë