Loading…

Budallakia e fundit: Marrëdhënia seksuale tani po bëhet me kufje në…

  • 12/07/2019 | 20:20

Budallakia e fundit: Marrëdhënia seksuale tani po bëhet me kufje në…

Kufjet zakonisht i veshim kur dalim për të ecur ose edhe për të vrapuar, por mesa duket njerëzit po i përdorin edhe gjatë marrëdhënieve seksuale.


Duke u bazuar në një studim nga TickPick, një treg online, 1 ne 5 përdorues të kufjeve (AirPods), deklaruan se i vendosin ato gjatë kryerjeve të marrëdhënieve seksuale. Pothuaje 20% të të anketuarve deklaruan se ishin më të nxehtë dhe më lirshëm kur kishin vendosur kufjet në vesh, raporton “Daily Star”.

Më shumë se 1000 njerëz u anketuan online, të cilët thanë se ishin seksualisht aktivë dhe gjithashtu përjetonin më shumë kënaqësi kur dëgjonin marrëdhënie seksuale.

Duke u bazuar në studime, 57% e njerëzve ishin të kënaqur me jetën e tyre seksuale, por gjasat për kënaqësi seksuale ndryshonin varësisht zhanrit të tyre muzikor.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë