Loading…

Buffon me dedikim prekës bën lamtumirën për portierin Iker Casillas

  • 05/08/2020 | 08:18

Buffon me dedikim prekës bën lamtumirën për portierin Iker Casillas

Iker Casillas dhe Gianluigi Buffon, dy legjenda të futbollit të bashkuar në një marrëdhënie të ngushtë bazuar në respektin dhe admirimin që ata gjithmonë kanë pohuar për njëri-tjetrin.


Rivaliteti i jashtëzakonshëm që ata kanë patur si “yje” në nivel klubesh dhe përfaqësuesesh ka shënuar dy dekadat e fundit.

Portieri italian postoi një mesazh emocional për lamtumirën e Casillasit.

“Thonë që konkurrenca na bën më të mirë se të tjerët, por ne nuk jemi të përkryer para vetes. Ndoshta ky kërkim i kotë i përsosmërisë na bëri këta që jemi ”, shkruan portieri i Juventusit.

“Faleminderit Iker, pa ju, gjithçka do të kishte qenë më pak domethënëse”, e mbyll Buffon.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë