Loading…

Buffon rikthehet të luajë me Parman pas 7339 ditësh

  • 22/07/2021 | 09:41

Buffon rikthehet të luajë me Parman pas 7339 ditësh

Portieri Gianluigi Buffon është rikthyer te Parma.


Buffoni ka zhvilluar mbrëmë ndeshjen e parë me skuadrën e Parmës pas saktësisht 7339 ditësh.

Portieri është rikthyer te skuadra e tij ku u rrit pas 20 vitesh, dhe tani ka debutuar sërish në ndeshjen miqësore ndaj Bochum.

Italiani luajti vetëm në pjesën e parë të ndeshjes, duke arritur ta mbaj portën e paprekur, ndërsa në pjesën e dytë Bochum fitoi me rezultat 1-0.

43-vjeçari duket ende në formë fantastike dhe nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga futbollit, pasi ka kontratë me Parmën deri në qershor të vitit 2023.

Kujtojmë që Parma sezonin e ardhshëm do të bëjë gara në Serie B të Italisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë