Loading…

Buja: Isa Mustafës i ka ardhur koha të dalë në pension

  • 22/03/2017 | 14:24

Buja: Isa Mustafës i ka ardhur koha të dalë në pension

Ish-kryetari i komunës së Lipjanit, deputet nga radhët e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Shukri Buja ka thënë që zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare janë të pa evitueshme, sepse Isa Mustafës i ka ardhur koha të dalë në pension.


“Zgjedhje duhet të ketë për të funksionalizuar Kuvendin e Kosovës që po çalon dhe shumë shpesh i shtynë seancat se nuk ka korum, zgjedhje duhet të ketë që Isa Mustafa të shkoj në pension, se e ka kohën.” tha ai për Gazetën Blic.

Ai më tutje ka shtuar se përgatitjet për mbajtjen e këytre zgjedhjeve tashmë kanë filluar.

“Besoj se do te ketë zgjedhje dhe duhet të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, madje shihen përgatitjet nga ata që po prononcohen se nuk ka zgjedhje deri 2018, nuk i besojnë as vetvetes!”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë