Loading…

Bulliqi pro procedimit të Demarkacionit në Kuvend

  • 06/05/2017 | 10:28

Bulliqi pro procedimit të Demarkacionit në Kuvend

Deputeti i LDK’së, Shpejtim Bulliqi, njëri nga kundërshtarët më të madh të Demarkacionit, e gjithashtu edhe projektues i kauzës së opozitës, se Kosova po humb territor nga përcaktimi i vijës kufitare me Malin e Zi, ka thënë se po bëhet mirë që kjo marrëveshje po procedohet në Kuvend për votim.


Bulliqi, thotë se kjo gjë është dashur të ndodhë më herët, në mënyrë që deputetët me votën e tyre t’i jepnin fund kësaj marrëveshje duke e rrëzuar, përcjellë gazetametro.net.

“Mendimi im personal është se demarkacioni do të duhej kahër të sillet në kuvend dhe bashkërisht pa dallime partiake ta rrëzojmë, ndërsa që mocionin e shoh të panevojshëm sidomos në këtë fazë të zhvillimit të këtij procesi”, ka thënë Bulliqi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë