Loading…

Bulliqi: Veliu fitoret i arriti përmes viktimizimit

  • 27/11/2020 | 22:02

Bulliqi: Veliu fitoret i arriti përmes viktimizimit

Kandidati i VV’së për kryetar të komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi mendon se do të dalë fitues këtë të diel. Ai thotë se LDK po tenton të viktimizohet ashtu si në të kaluarën.


Bulliqi fajësoj LDK’në për aksidentin e sotëm.

“Ju kanë dalë duqat më s’besoj që provokojnë.. LDK’ja sot e provokoi situatën por iu kanë dalë tash filmimet”, tha ai në Kanal10.

“Ne s’kemi provokuar deri më tash askënd. Aktivistët e VV’së deri sot s’e kanë provoku askë…”, shtoi ai.

Bulliqi akuzoi kundërkandidatin Nexhmi Rudari se po flet me fjalët e ish-kryetarit të kësaj komune Agim Veliun. Ky i fundit sipas Bulliqit çdo sukses e ka arritur duke luajtur rolin e viktimës.

“A po e sheh Nexh që ti po flet me fjalorin e shefit tënd. Se ai u mësu kështu. Krejt fitoret që i ka bërë deri tash i ka pas me viktimizim e kërrk në aksham në biznes me ta”, tha Bulliqi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë