Loading…

Bundesliga publikon formacionin më të mirë për sezonin 2019/20

  • 30/06/2020 | 19:48

Bundesliga publikon formacionin më të mirë për sezonin 2019/20

Bundesliga ishte kampionati i parë nga top kampionatet europiane që vazhdojë me garat, pas një pauze tre mujore shkaku i koronavirusit, transmeton Gazeta Metro.


Sezoni 2019/20 në kampionatin gjerman përfundoi para tre ditëve, teksa Bayern Munich siguroi edhe titullin e tetë radhazi.

Bundesliga tashmë në faqen zyrtare ka publikuar edhe formacionin më të mirë të sezonit, që dominohet nga futbollistët e skuadrës kampione.

Nga Borussa Dortmund dhe RB Leipzig janë zgjedhur nga dy futbollistë, kurse nga Eintracht Frankurt, Borussia Monchengladbach dhe Freiburg nga një futbollist. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë