Loading…

Bundestagu gjerman u mblodh për Kosovën, përshëndetet shtyrja e reciprocitetit

  • 03/08/2022 | 18:46

Bundestagu gjerman u mblodh për Kosovën, përshëndetet shtyrja e reciprocitetit

Këtë të mërkure në takim të veçantë u mblodh në Berlin Komisioni Parlamentar i Mbrojtjes, ku top temë ishte diskutimi i situatës në Kosovë.


Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Christine Lambrecht, përshëndeti vendimin e Kosovës për pezullimin 30 ditor të reciprocitetit me dokumente për shtetasit serbë që duan të hyjnë në vend.

Mbledhja që zgjati disa orë në Bundestag u mbajt me dyer të mbyllura.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë