Loading…

Burrë e grua spiunë të BIA’s serbe arrestohen për trafikim ndërkombëtar të kokainës

  • 03/08/2022 | 14:38

Burrë e grua spiunë të BIA’s serbe arrestohen për trafikim ndërkombëtar të kokainës

Një rrjet ndërkombëtar i trafikimit të drogës është prishur pas arrestimit të tre personave në Serbi. Një zyrtar i Inspektoratit të Brendshëm në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Serbisë dhe gruaja e tij , zyrtare e Agjencisë së Informacionit dhe Sigurisë (BIA) të Serbisë i prinin këtij grupi të krimit të organizuar, transmeton Gazeta Metro.


Sipas raportit të medias serbe Nova këta dy së bashku me një ish zyrtar policor serb për një periudhë të gjatë kanë organizuar trafikimin e kokainës nga Amerika Jugore me anije në shtetet e Bashkimit Evropian prej nga përfitimet i kanë transportuar në Serbi dhe Mal të Zi.

Të dy zyrtarët serbë të sigurisë kanë keqpërdorë postet e tyre për të mundësuar trafikimin e këtij grupi kriminal.

Ish zyrtari policor serb ka shërbyer si shofer në bartjen e parave të përfituara nga kokaina që i transportonte nga shtetet e Bashkimit Evropian në Serbi dhe Mal të Zi.

Një pjesë e parave ishte investuar në ndërtimin e patundshmërive në territorin e Serbisë dhe Malit të Zi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë