Loading…

Burri aksidentalisht blen tiketën e llotarisë dy herë, fiton 46 milionë dollarë

  • 27/03/2019 | 12:42

Burri aksidentalisht blen tiketën e llotarisë dy herë, fiton 46 milionë dollarë

Një njeri “punëtor” nga Australia ka fituar 46.6 milionë dollarë pasi ka blerë aksidentalisht të njëjtin biletë dy herë në një nga llotaritë më të mëdha në këtë vit, transmeton Gazeta Metro.


Kur stafi i llotarisë e quajtën ‘punëtor’, burri nuk e besonte dhe tha ‘ju po talleni’.

‘Unë jam pa fjalë. Nuk mund ta besoj … Sapo përfundova punën për natën, “tha ai.

Njeriu bleu një biletë në Lotatorët Fitues St Albans dhe më pas aksidentalisht bleu një tjetër me të njëjtat numra në Qendrën e Lotarisë së Footscray.

Ai fitoi 46 milionë dollarë në ‘Oz Lotto Jackpot’. Çmimi ishte aq i madh, sepse askush nuk kishte fituar për shtatë javë.

Numrat fitues ishin 12, 28, 24, 29, 9, 18 dhe 25. Numrat plotësues janë 13 dhe 31.

Njeriu tha se kishte luajtur të njëjtat numra për tridhjetë vjet.

Duke folur për atë që duhet bërë më pas, njeriu tha: ‘Më duhet kohë që lajmet të regjistrohen.

“Ndosjta mendoj të pensionohem, një shtëpi e re së pari ose një pushim. Do ta ndaj me familjen time”.

Çmimi prej 70 milion dollarë qëndron si çmim i parë më i madh i lojës këtë vit dhe është oferta e tretë më e lartë australiane e lotarisë në 2019.

Vitin e kaluar, 20 qëllues fituan në Oz Lotto një total prej 253.7 milion dollarë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë