Loading…

Burri rrah gruan në Fushë Kosovë, ajo e denoncon në Polici, zbulohet që posedon edhe armë

  • 09/08/2022 | 23:55

Burri rrah gruan në Fushë Kosovë, ajo e denoncon në Polici, zbulohet që posedon edhe armë

Çdo ditë në Policinë e Kosovës raportohen raste të dhunës në familje, ku kryesisht viktima janë gratë që pësojnë nga bashkëshortët e tyre. Një rast i tillë ka ndodhur edhe mbrëmë në një familje në Fushë Kosovë.


Sinjali mëson se rastin në Polici e ka denoncuar gruaja, e cila ka deklaruar se bashkëshorti i saj e ka dhunuar psiqikisht dhe fizikisht.

Njësitet policore kanë arrestuar personin e dyshuar, ku ndër të tjera kanë marrë informacione se i njëjti posedon edhe armë zjarri, e cila më pas është konfiskuar.

Me urdhër të prokurorit, ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti për veprat ‘Dhunë në familje’ dhe ‘Armëmbajtje pa leje’ dhe ai është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë