Loading…

Burri tenton në këtë mënyrë të dal nga shtëpia: Videoja e tij qesharake bëhet virale

  • 31/03/2020 | 11:27

Burri tenton në këtë mënyrë të dal nga shtëpia: Videoja e tij qesharake bëhet virale

Është e pabesueshme se çfarë arrijnë të bëjnë njerëzit për të dalur nga shtëpia, në kohën kur shumica e shteteve në mbarë botën ka vendosur bllokime dhe ka ndaluar daljen e qytetarëve si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit, transmeton Gazeta Metro.


Me Mbretërinë e Bashkuar nën rregulla të rrepta të bllokimit, njerëzve u lejohet të largohen nga shtëpitë e tyre nën udhëzime shumë të rrepta. Me sa duket, një individ i zgjuar dhe dinak nuk  pranonte asesi që dikush ta ndalonte të dilte.

Një çift nga Stevenage në Mbretërinë e Bashkuar, Nicholas Murray dhe Madeline Mai-Davies, ndanë pamjet që ata thonë se tregon një nga fqinjët e tyre duke u maskuar për të shkuar në dyqan.

Videoja tregon burrin e mbuluar me bari dhe i shtrirë në rrugë, duke tentuar të përvidhet nga policia.

Mbretëria e Bashkuar ka ndërmarrë veprime të rrepta për të zbatuar bllokimin e vendosur për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

@maddiedavies.xNeighbours back at it again…. ##foryoupage ##foryou ##foryoupagethis ##fyp ##fy ##4u ##viral ##tiktok @repnicktv 👀

♬ original sound – maddiedavies.x

“Pa dyshim se kjo është për shkak të vendndodhjes piktoreske dhe motit të bukur në Buxton’’  tha policia në Facebook.

“Sidoqoftë, lokacioni është i rrezikshëm dhe ky veprim është në kundërshtim me udhëzimet aktuale të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar.”/gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë