Loading…

Buzhala: Kapni krejt institucionet, qitne dikë të juajin edhe te pshurrtoret në Gërmi

  • 21/10/2022 | 16:37

Buzhala: Kapni krejt institucionet, qitne dikë të juajin edhe te pshurrtoret në Gërmi

Gazetari Berat Buzhala ka shkruar në Facebook pas zgjedhjes së Luljeta Plakollit, e cila është familjare e presidentes Vjosa Osmani, si ushtruese e detyrës së rektores së UP’së, shkruan Gazeta Metro.


Fillimisht Buzhala ironizoi paksa me situatën, duke e goditur rektoren e re për faktin se është familjare e presidentes.

“Rektorja e re e UP’se e pershendete Presidenten e Kosoves me kangen e Motrave Mustafa: Jena kusherina shume”, shkroi gazetari.

Më pastaj, Buzhala kritikoi ashpër pushtetin për atë që e quan si kapje e institucioneve.

“Kapni krejt institucionet, q.r. Qitne dikond te jujin edhe te ato pshurrtoret ne Germi”, tha në fund Buzhala.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë