Loading…

Buzhala: Nuk ishte debat ajo në Tv Dukagjini, ishte reklamë e sponsorizuar nga Kurti dhe Osmani

  • 13/02/2021 | 11:34

Buzhala: Nuk ishte debat ajo në Tv Dukagjini, ishte reklamë e sponsorizuar nga Kurti dhe Osmani

Gazetari Berat Buzhala, ka deklaruar se intervista e mbrëmshme e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit në Tv Dukagjini ishte një marketing, shkruan Gazeta Metro.


Buzhala tha se një media si KTV’ja ka pranuar ta qet “debatin” e Kurtit dhe Osmanit si hapësirë sponsorizuar, pra si reklamë e paguar nga Vetëvendosje.

Ai tha se kjo është një turp që intervista që është me gazetarë profesionist me u shitë në një media tjetër si marketing

“Hapësirë e sponsorizuar nga LVV, dmth për herë të parë në media, një intervistë me gazetarë që paraprakisht e ka ditë Vetëvendosje që ky është marketing dhe nuk është përballje dhe e ka blerë hapësirën në një media si KTV’ja, dmth a ka ma turp që gazetarë me gazetarë qitma se është marketing, pra intervista që është me gazetarë profesionist me u shitë në një media tjetër si marketing”, tha Buzhala në Pressing, transmeton Gazeta Metro.

Buzhala tha se kjo ka ndodhur për herë të parë në media.//gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë