Loading…

BuzzFeed tregon se me çfarë dalloheni se jeni shqiptarë

  • 20/12/2016 | 13:40

BuzzFeed tregon se me çfarë dalloheni se jeni shqiptarë

Shqiptarët njihen për zakonet, traditat e tyre i bëjnë të ndryshëm nga vendet e tjera.

Gazetametro.net, sjellë një listë që sipas BuzzFeed nëse me të vërtetë jeni shqiptarë atëherë ju duhet ti përmbushni këto gjëra. 

1.Gjysma e njerëzve që i njihni janë kusherirët tuaj

alb1

2.Në dasmën tuaj i keni 400 të ftuar

sub-buzz-2663-1470441861-1

3.Nëse jeni nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia ju i praktikoni pushimet në Shqipëri

alb2

4.Nuk mund të shkoni me të njejtën veshje në dy dasma

closet

5. Çdo herë që gjyshi juaj sheh politikanët në televizion do ju bërtasë atyre për rreth 20 minuta 

alb3

6.Ju përdorni raki për çdo gjë

alb4

7.Nëna juaj është e fiksuar të pastroj shtëpinë 7 herë në ditë 

sub-buzz-17643-1470432746-1

8.Gjyshja juaj pëson “sulm në zemër” kur e kupton se ju ende nuk keni ngrënë

when-grandma-hears-you-havent-eaten

9. Edhe pas një muaji që nga viti ri vazhdoni të hani Baklava

alb5

10. Dita më e rëndësishme e vitit është nata e Vitit të Ri

sub-buzz-17137-1470435860-1

11. Ju krenoheni me Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha, Era Istrefi 

sub-buzz-20516-1470442973-3

12. Mirë, Shqiptarët martohen vetëm me Shqiptarët 

article-0-13af37ca000005dc-772_634x421

13. Është gjithmonë një i afërt me të cilin gjyshërit tuaj nuk flasin

sub-buzz-28487-1470438326-1

14. Ju keni frikë të kolliteni apo të teshtini në prani të prindërve tuaj sepse ata do fillojnë të bërtasin se pse jeni ftohur

aid2072394-728px-stay-calm-when-your-parents-yell-at-you-step-3-version-3

15. Gjyshja juaj edhe nëse është ne prag të vdekjes do ngritet të ju përgatit ushqim

sub-buzz-22527-1470438893-1

16. Ju gjithmonë mbani simbolin e shqiponjës në telefon, bluzë, tato apo edhe në zingjir 

sub-buzz-8651-1470439143-1

17. Nëse ju jeni ne restorant me një familje tjetër shqiptare, 20 minuta të luftës janë se kush do të paguaj faturën, aty përfshihen betimet dhe goditjet

sub-buzz-1006-1470439846-3

18. Prindërit tuaj ju tregojnë se si kanë kaluar male me borë e fusha për të shkuar në shkollë

sub-buzz-29469-1470441054-1

19. Ju flisni një orë para derës me mysafirët tuaj 

sub-buzz-22368-1470441305-3

20. Nervozoheni shpejt

sub-buzz-19549-1470441668-1

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë