Loading…

Çaj me piper të zi, zgjidhja më e mirë për të luftuar kollën dhe të ftohtin

  • 01/12/2021 | 17:46

Çaj me piper të zi, zgjidhja më e mirë për të luftuar kollën dhe të ftohtin

Në vend që të pish çajin normal, pi një çaj me piper në mëngjes për të qëndruar sa më larg kollës dhe të ftohtit.


Gjithçka që duhet të bësh është:

Përzierjen lëre të vlojë për 5 minuta, pastaj shto në të edhe një lugë gjelle mjaltë.

Kjo është një mënyrë e thjeshtë, por shumë efektive në kushte shtëpie për të luftuar të ftohtin dhe kollën.

Piperi është i pasur me shumë lëndë ushqyese thelbësore si vitamina C, flavonoide, antioksidantë dhe antibakteriale. Kur përdoret i kombinuar me mjaltë, piperi i zi lehtëson gëlbazën dhe të ndihmon të kesh frymëmarrje më të pastër e të lehtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë