Loading…

‘Cak Amerikanët’ – Një raport lidh sëmundjen misterioze ‘sindroma e Havanës’ me inteligjencën ruse

  • 01/04/2024 | 15:38

‘Cak Amerikanët’ – Një raport lidh sëmundjen misterioze ‘sindroma e Havanës’ me inteligjencën ruse

Një sëmundje misterioze që ka prekur diplomatët amerikan vitet e fundit është lidhur me një njësi ruse të inteligjencës, transmeton Gazeta Metro.


Diplomatët që ishin prekur me “Sindromen e Havanas” kanë raportuar simptoma të pashpjeguara.

Një hetim i përbashkët nga The Insider, Der Spiegel dhe CBS ka supozuar se ata është e mundur se janë shënjestruar nga Rusia me armë sonike.

Moska ka mohuar këto akuza ndërsa më parë zyrtarët e SHBA’së kishin thënë se nuk mendojnë që një fuqi e jashtme qëndron pas këtij fenomeni.

Megjithatë ata nuk kishin arritur që të japin shpjegim për incidentet anomalike që i kishin ndodhur personelit të SHBA’së./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë